Ogłoszenia parafialne 19 niedziela zwykła

PARAFIA PW. NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP W BRODNICY  

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 19 Niedziela zwykła – 11 sierpnia 2019 r.

  

  1. Dzisiaj o 21.00 przedostatni Apel Jasnogórski w intencji naszych pielgrzymów, jutro wchodzą już na Jasną Górę do Matki Bożej.
  2. Zachęcamy ludzi dobrej woli do podjęcia w sierpniu dobrowolnej abstynencji od spożywania napojów alkoholowych, aby dać dzieciom i młodzieży przykład, że bez alkoholu można również radośnie żyć każdego dnia.
  3. We wtorek zapraszamy do naszego sanktuarium św. Antoniego z Padwy, patrona naszego Miasta na nabożeństwo o 17.30, a także na Msze św. o godz. 9.30 i 18.00 ku Jego czci. Wypisane kartki z prośbami można wrzucać do skarbony przy ołtarzu św. Antoniego.
  4. W środę wspominamy w liturgii św. Maksymiliana Marię Kolbego, w tym dniu swoje imieniny obchodzi Maksymilian. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta na godz. 8.30
  5. W czwartek 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP oraz święto Wojska Polskiego. W tym dniu porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Bezpośrednio po Mszach nastąpi poświęcenie kwiatów, ziół i owoców.
  6. W piątek od 15.00 – 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia. W czasie wakacji okazja do sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.00 – 18.00. W ten piątek wyjątkowo Msza św. za zmarłych zbiorowa o 18.00.
  7. W sobotę o 17.30 nabożeństwo do Maryi Niepokalanej, patronki naszej parafii.
  8. 18 sierpnia w niedzielę zapraszamy na uroczystości religijno-patriotyczne z okazji 99. rocznicy Bitwy Polsko-Bolszewickiej pod Brodnicą.

Program uroczystości:

Godz. 12.00 zbiórka uczestników na Dużym Rynku w Brodnicy i przejście do kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej (Fara) przy ul. Farnej 1 w Brodnica.

12.15 Msza św. w brodnickiej Farze z udziałem pocztów sztandarowych.

13.15 Przemarsz uczestników uroczystości na Cmentarz Wojskowy w Lasku Miejskim przy ul. Świerkowej w Brodnicy. Mieszkańcy, osoby starsze będą mogły skorzystać z autokaru podstawionego na ul. Farnej w Brodnicy.

13.45 Rozpoczęcie uroczystości na Cmentarzu Wojskowym w Lasku Miejskim w Brodnicy z udziałem pocztów sztandarowych.

  1. Zachęcamy do czytania tygodnika katolickiego „Niedziela”, aby pogłębiać swoją wiarę.
  2. Życzymy wszystkim naszym parafianom i gościom przebywającym na terenie naszej parafii, aby wakacje były czasem odnowy sił fizycznych i duchowych.

Niech Pan Wam błogosławi i strzeże.