Ogłoszenia parafialne 18 niedziela zwykła

PARAFIA PW. NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP W BRODNICY  

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 18 Niedziela zwykła

4 sierpnia 2019 r.  

  1. Odpowiadając na prośbę polskich biskupów zachęcamy ludzi dobrej woli dla których plaga nadużywania alkoholu w naszej ojczyźnie jest niepokojąca, aby podjęli w sierpniu dobrowolną abstynencję od spożywania napojów alkoholowych jako ekspiację za grzechy pijaństwa oraz jako czytelne świadectwo dla dzieci i młodzieży.
  2. Zapraszamy od 3 do 12 sierpnia na Apel Jasnogórski o 21.00. Podczas wspólnej modlitwy apelowej będziemy duchowo i modlitewnie wspierać naszych pielgrzymów, którzy obecnie 37. raz pielgrzymują na Jasna Górę do Matki Bożej Częstochowskiej.
  3. We wtorek przypada Święto Przemienienia Pańskiego zapraszamy do naszego sanktuarium św. Antoniego z Padwy, patrona naszego Miasta na nabożeństwo o 17.30, a także na Msze św. o godz. 9.30 i 18.00 ku Jego czci. Wypisane kartki z prośbami można wrzucać do skarbony przy ołtarzu św. Antoniego.
  4. W czwartek o 17.30 nabożeństwo do św. Franciszka z Asyżu.
  5. W piątek od 15.00 – 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia. W czasie wakacji okazja do sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.00 – 18.00.
  6. W sobotę o 17.30 nabożeństwo do Maryi Niepokalanej, patronki naszej parafii.
  7. Zachęcamy do czytania tygodnika katolickiego „Niedziela”, aby pogłębiać swoją wiarę.
  8. W TV Eltronik w środę 7 sierpnia o godz. 1200 zostanie wyświetlony film o Medjugorie pt. „Tryptyk Królowej Pokoju”.
  9. Życzymy wszystkim wiernym przebywającym na terenie naszej parafii, aby wakacje były czasem odnowy sił fizycznych i duchowych. Pamiętajmy, że w czasie wakacji obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej.

 

W zeszłym tygodniu odszedł do wieczności:

  • Zbigniew Piłat lat 85

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…