Ogłoszenia parafialne

PARAFIA PW. NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP W BRODNICY  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI Niedziela zwykła

21 lipca 2019 r.

 

  1. Lipiec, to miesiąc poświęcony Najdroższej Krwi Chrystusa, niezgłębionej tajemnicy miłości i miłosierdzia. W tym miesiącu zachęcamy wszystkich wiernych do odmawiania litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa, aby dobry Bóg wybawiał nas, nasze rodziny i całą Ojczyznę od zła doczesnego na ziemi.
  2. We wtorek zapraszamy do naszego sanktuarium św. Antoniego z Padwy, patrona naszego Miasta na nabożeństwo o 17.30, a także na Msze św. o godz. 9.30 i 18.00 ku Jego czci. Wypisane kartki z prośbami można wrzucać do skarbony przy ołtarzu św. Antoniego.
  3. W czwartek o 17.30 nabożeństwo do św. Franciszka z Asyżu.
  4. W piątek od 15.00 – 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia. W czasie wakacji okazja do sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.00 – 18.00.
  5. W sobotę o 17.30 nabożeństwo do Maryi Niepokalanej, patronki naszej parafii.
  6. Zapraszamy do udziału w 37. franciszkańskiej pieszej pielgrzymce z Brodnicy na Jasną Górę od 3 do 12 sierpnia. Zapisy 2 sierpnia w klasztorze brodnickim. Koszt 100 zł. Więcej informacji na stronie:pielgrzymka.franciszkanie.net

Chętne osoby, które chciałyby przyjąć do siebie na nocleg pielgrzymów mogą zgłaszać się w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Prosimy o podanie ilości osób, które mogą być przyjęte, adresu oraz telefonu kontaktowego. Tradycyjnie do skrzynki pod chórem można składać swoje osobiste intencje, w których będą modlić się wszyscy pielgrzymi.

  1. Organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie w dniach od 16.08 do 27.08. Bliższe informacje odnośnie pielgrzymki na tablicy ogłoszeń. Numer kontaktowy: 606-816-369.
  2. Zachęcamy do czytania tygodnika katolickiego „Niedziela”, aby pogłębiać swoją wiarę.
  3. W następną niedzielę z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, będziemy błogosławić pojazdy po wszystkich Mszach św. na parkingu obok stacji paliw przy klasztorze i cmentarzu.
  4. Życzymy wszystkim wiernym przebywającym na terenie naszej parafii, aby wakacje były czasem odnowy sił fizycznych i duchowych. Pamiętajmy, że w czasie wakacji obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej.