Ogłoszenia parafialne

PARAFIA PW. NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP W BRODNICY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

3 marca 2024r.

 1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w piątki Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30. W niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach pasyjnych można zyskać odpust zupełny.

 2. We wtorek Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego z Padwy o godz. 930, oraz nabożeństwa po porannej Mszy św. i o 17.30.

 3. W środę po mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej

 4. W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo powołaniowe, a następnie o godz. 18.00 Msza św. o powołania za wszystkich ministrantów, lektorów oraz ich rodziny. Zapraszamy wieczorem na Godzinę Świętą na 21.00.

 5. W piątek od godz. 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, oraz okazja do spowiedzi świętej.

 6. Franciszkański Ruch Apostolski, czyli nasza młodzież spotyka się w każdy piątek po Mszy św. wieczornej.

 7. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka Liturgicznej Służy Ołtarza. Zapraszamy nowych kandydatów na ministrantów, o godz. 13.00 spotkanie dla dzieci Rycerzy św. Franciszka.

 8. W sobotę 9 marca zapraszamy na wielkopostny Dzień Skupienia Akcji Katolickiej. Rozpoczęcie mszą świętą o godzinie 10:30. Szczegóły w gablocie w kruchcie kościoła.

 9. W niedzielę17 marca o godzinie 15:00 odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach wspólnoty „Komunia małżeństw”. Jest to formacja skierowana dla małżeństw sakramentalnych. Opiera się na zagadnieniach z tematyki więzi psychicznej, duchowej i cielesnej małżonków. Podczas spotkania jest czas na indywidualną rozmowę między małżonkami, dialog małżeński w oparciu o przygotowane materiały. Temat najbliższego spotkania to: „Budowanie więzi w małżeństwie”. Zainteresowane pary prosimy o zapisy u o. Tycjana.

 10. Przy ołtarzu św. Antoniego można składać produkty spożywcze, z których przygotujemy paczki świąteczne dla potrzebujących parafian. Za otwarte serca serdecznie dziękujemy.

 11. W zakrystii są do nabycia świece na stół wielkanocny.

 12. Zachęcamy do czytania tygodnika katolickiego „Niedziela”.

Życzymy wszystkim naszym parafianom i sympatykom klasztoru

obfitości Bożego błogosławieństwa na cały Wielki Post.