Ogłoszenia parafialne

 PARAFIA PW. NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP W BRODNICY

 

 

8 Niedziela Wielkanocna

 

   ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

      31 maja 2020 r.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą Zesłania Ducha Św. kończymy miesiąc maj i okres wielkanocny. Zapraszamy od poniedziałku na nabożeństwa do Serca Jezusowego o godz. 17.30.

 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła,

 • w środę św. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników,

 • w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

 • w piątek św. Bonifacego, biskupa i męczennika,

 1. Za tydzień w niedziele Uroczystość Trójcy Świętej.

 2. We wtorek – ósmy wtorek nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy – patrona Brodnicy. O 17.30 nowenna do św. Antoniego wraz z procesją będzie połączona z nabożeństwem czerwcowym. O 18.00 Msza św. w int. Ojczyzny, radia Maryja i naszych rodzin.

 3. I środa miesiąca. Msza św. zbiorowa za zmarłych o 18.00. Wypisane kartki wspominkowe można wrzucać do skrzynki pod chórem albo przynosić do zakrystii.

 4. I czwartek miesiąca o 18.00 Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za wszystkich ministrantów, lektorów i ich rodziców.

 5. I piątek miesiąca od 15.00 do 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Serca Jezusowego, oraz okazja do sakramentu pokuty i pojednania.

 6. I sobota miesiąca zapraszamy rano na Adorację, różaniec o godz. 45 i Mszę św. o 8.30 za członków Żywego Różańca i Bractwa Szkaplerznego. Wieczorem o 20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający zakończony Apelem Jasnogórskim. Ten dzień chcemy przeżyć wynagradzając Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy i całego świata. 

 7. 6 czerwca 2020r. w I sobotę miesiąca 4 Męski Różaniec w Brodnicy. Chcemy wyjść na ulice naszego miasta i modląc się walczyć z Maryją za nasze rodziny, za naszą Ojczyznę. Rozpoczynamy u nas w klasztorze Adoracją Najświętszego Sakramentu o 7.45, o 8.30 Msza św. i po Mszy ruszamy. Zapraszamy wszystkich mężczyzn.

 8. 12 czerwca odbędzie się wizytacja Biskupa w naszej parafii i bierzmowanie, dlatego młodzież przygotowująca się do bierzmowania ma w poniedziałek 1 czerwca spotkanie o godz. 19.00. Przynoszą wszystkie zaległe dokumenty.

 9. I Komunia w naszej parafii, w tym roku jest podzielona na trzy terminy: 13 i 20 czerwca i 19 września.

 10. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, naszym parafianom i sympatykom za okazywane serce. Niech Bóg Wam błogosławi.

 

Zachęcamy do czytania tygodnika katolickiego „Niedziela”.