Czystość – rekolekcje dla młodzieży 2017

 

Droga młodzieży,
pod spodem proste, wymowne przesłanie na temat:
czystość przedmałżeńska.

 

PRAWDZIWA MIŁOŚĆ

1. Miłość to nie rozwiązłość.
2. Człowiek szlachetny nie rozbudza w sobie swojej pożądliwości, ale uczy się panować nad swoim ciałem i rodzącymi się w nim różnymi cielesnymi pragnieniami.
3. Miłość składa się z etapów: zauroczenie, chodzenie ze sobą, narzeczeństwo, zaręczyny i sakrament małżeństwa. Wszystko ma swój czas, także w dziedzinie miłości – wszystko ma swój czas.
4. O dziewczynie, która jest uległa w zbliżeniach seksualnych młodzi chłopacy myślą, a czasami nawet mówią „szmata” i jest to bardzo smutne. Chcą oni poderwać i wykorzystać dziewczynę tzw. „łatwą”, ale ożenić chcieliby się z kobietą inną – z taką, która będzie czysta, z dobrymi zasadami. Do dziewczyny łatwej i uległej czyli tzw. „puszczalskiej” po czasie tracą oni szacunek, dlatego że oddała ona im przedwcześnie swój skarb.
5. Gdy chłopak naprawdę kocha i szanuje swoją dziewczynę, to ze współżyciem poczeka aż do ślubu.
6. Kto nie umie powiedzieć NIE przed ślubem, ten dużo łatwiej nie będzie potrafił powiedzieć NIE po ślubie, gdy będzie ku temu sprzyjająca grzeszna okazja.
7. Antykoncepcja fałszuje miłość między mężczyzną i kobietą oraz bardzo szkodzi zdrowiu (zwłaszcza hormonalna – tabletki, plastry itp.), staje się przyczyną nowotworów i może bardzo negatywnie wpłynąć na życie kobiety i stan zdrowia dziecka.
8. Niektórzy dorośli od najmłodszych lat chcą w młodzieży rozbudzać pożądliwość w imię fałszywej wolności i nowoczesności, lecz za parę lat, kiedy ujawnią się u niektórych z nich negatywne skutki takiego stylu życia, wtedy będą o tych ludziach robić reportaże z cyklu „Trudne sprawy”. Doświadczenie pokazuje, że mniej takich tragedii, trudnych spraw oraz interwencji ma miejsce wówczas, gdy już młodzieży od samego początku proponowana jest droga Bożych przykazań, a nie droga rozwiązłości, która prowadzi do złamanego życia cudzego i własnego.

 

KORZYŚCI PRZEDMAŁŻEŃSKIEJ CZYSTOŚCI

 

1. Czekając ze współżyciem do ślubu zwiększamy szansę na spotkanie właściwiej osoby, którą Pan Bóg przygotował dla mnie.
2. Chcę mieć czystego męża (żonę), niezepsutego i nieporanionego przez wcześniejsze doświadczenia, ponieważ złych, grzesznych wspomnień nigdy nie da się wymazać z pamięci, a czasami bardzo trudno jest również pozbyć się złych nawyków w tej sferze.
3. Powinno się czekać ze względu na niepowtarzalność pierwszego doświadczenia seksualnego, te doświadczenia powinny należeć do najbardziej ukochanej osoby, z którą spędzę resztę swego życia. Nie chcę, aby moja intymność była znana innym osobom.
4. Czekanie uczy działania zgodnie z dobrze uformowanym sumieniem i daje odwagę w przeciwstawianiu się współczesnej negatywnej modzie.
5. Czekanie uczy traktowania drugiego człowieka jak ukochaną osobę, a nie jak przedmiot, który ma służyć wyłącznie zaspokojeniu pożądliwości seksualnych.
6. Czekanie jest wyraźnym dowodem, że możesz skutecznie panować nad hormonami i swoją pożądliwością. W ten sposób zachowasz w sobie niewinność i prawdziwą radość.
7. Powinno się czekać, bo każde dziecko ma prawo począć się w miłości istniejącej pomiędzy rodzicami, nie natomiast w wyniku młodzieńczych eksperymentów i ciekawości dwojga niedojrzałych ludzi. Chcę poczekać, by uniknąć także poczucia winy z tytułu np. niezaplanowanej ciąży.
8. Chce poczekać, aby być autentyczna(y) wobec swoich dzieci, gdy po latach będą rozmawiać ze mną na temat czystości przedmałżeńskiej.
9. Warto czekać, bo wstrzemięźliwość przedmałżeńska sprzyja zdrowiu:
-fizycznemu (niczym się nie zarażę)
-psychicznemu (będę wolny/a od rozczarowań, depresji z powodu oddania się niewłaściwej osobie, która może mnie wykorzystać i porzucić)
-duchowemu (nie będę miał/a wyrzutów sumienia, że w poważny sposób obraziłem/łam Boga grzechem śmiertelnym i złamałem/łam swój system wartości).
10. Wytrwanie w czystości aż do czasu małżeństwa dużo bardziej gwarantuje wierność w małżeństwie.
11. Warto czekać, bo tak mówi Pan Bóg poprzez swoje VI przykazanie „Nie cudzołóż”, które ma ochraniać Twoje prawdziwe szczęście.
12. Czekanie przynosi pokój sumienia i napełnia poczuciem radości
z przestrzegania Bożych przykazań.
13. Pójście z prądem to łatwizna, która prowadzi do rozczarowania. Pójście pod prąd to trud, który prowadzi do autentycznego szczęścia i piękna.
14. Wybieraj Z czy POD ??? Wszystko zależy od twoich decyzji. Decyduj dobrze, mądrze, po Bożemu.

Sursum Corda – W górę serca !!!

 

A.D. 2016
Miłość nie dopuszcza się bezwstydu
1 Kor 13, 5

https://brodnica.franciszkanie.net/wp-content/uploads/2017/08/Czystość-przed-ślubem-KOLOR.doc