Ogłoszenia parafialne

PARAFIA PW. NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

W BRODNICY 

 

  3 Niedziela zwykła

24 stycznia 2021 r.

  

 

 1. Dzisiejsza niedziela z ustanowienia Papieża Franciszka jest po raz drugi niedzielą Słowa Bożego. Ojciec Święty podkreśla, że Chrystus jest pierwszym egzegetą Pisma Świętego oraz wskazuje na ścisłe powiązanie Biblii z wiarą, Eucharystią i sakramentami: „Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się Słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących”.

 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w poniedziałek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,

 • we wtorek świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa,

 • w czwartek św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

 1. Za tydzień w niedzielę o 16.00. dodatkowa Msza św. z Franciszkańskim Zakonem Świeckich.

 2. STAŁE NABOŻEŃSTWA:

 • wtorek Msze św. zbiorowe ku czci św. Antoniego z Padwy o godz. 930 i 1800, oraz nabożeństwo do św. Antoniego po Mszy św. porannej i o 17.30.

 • czwartek o 17.30 nabożeństwo do św. Franciszka z Asyżu.

 • piątek od 15:00 – 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu pokuty i pojednania. O 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 • sobota o 17.30 nabożeństwo do Niepokalanej patronki naszej parafii.

 1. Zapraszamy dziś na godz. 15.00 na wspólne kolędowanie do naszego kościoła.

 2. W zakrystii oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania jest do nabycia jeszcze pamiątkowy medal wybity z okazji uroczystość 25-lecia przybycia relikwii św. Antoniego z Padwy i ogłoszenia go patronem Brodnicy, oraz 190 rocznicy rekonsekracji kościoła. Zachęcamy do nabycia, jest on cegiełką na renowację obrazu Niepokalanego Poczęcia NMP.

 3. Zakończyliśmy już obie części „Kolędy”. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim naszym parafianom, którzy uczestniczyli w tej wspólnej modlitwie. Dziękujemy za wszelkie okazane serce, życzliwe przyjęcie i za każdą ofiarę.

 4. Zachęcamy do czytania tygodnika katolickiego „Niedziela”.

Życzymy wszystkim naszym parafianom i gościom przebywającym na terenie naszej parafii Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.