Ogłoszenia parafialne

XVII Niedziela Zwykła

27 lipca – 3 sierpnia 2014

 

 Dzisiaj o godz. 16.00 dodatkowa Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a po niej spotkanie przy grillu.
W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
- we wtorek – wspomnienie Św. Marty,
- w czwartek środę – wspomnienie Św. Ignacego Loyoli – kapłana,
- w piątek wspomnienie Św. Alfonsa Liguoriego – biskupa i doktora kościoła,
- w sobotę Uroczystość Matki Bożej z Porcjunkuli.
We wtorek Msze św. za wstawiennictwem św. Antoniego , o godz. 9.30 i 18.00.
W I piątek miesiąca od godz. 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i okazja do skorzystania z sakramentu Pokuty, o godz. 16.45 Msza z okazji pierwszego piątku miesiąca.
W sobotę obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. W naszym kościele Msze św. o godz. 6.30, 8.30 i odpustowa połączona z procesją o godz. 18.00. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitw: Ojcze Nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwę na intencję Ojca Św., ponadto wymagany jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św. i brak przywiązania do grzechu nawet powszedniego. Duchowym przygotowaniem do tego odpustu będą od czwartku Msze św. z kazaniami.
W niedzielę 3 sierpnia wyruszy 30-ta Piesza Pielgrzymka z Brodnicy na Jasną Górę. Można do skrzynki pod chórem składać intencje, w których będą się modlić pielgrzymi. Osoby, które chciałyby przenocować pielgrzymów mogą zgłasza się w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Proszę podać: adres, ilość osób które chce się ugościć i telefon kontaktowy. Wyjście z klasztorku na Mszę św. do Fary o godz. 5.00.
W sobotę o godz. 7.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu nabożeństwo pierwszosobotnie i różaniec i Msza św. w intencji Żywego Różańca.
Zachęcamy do kupowania i czytania katolickiego tygodnika „Niedziela”.

 

         Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom i Dobrodziejom życzymy wielu łask Bożych oraz wstawiennictw św. Antoniego z Padwy – patrona naszego Sanktuarium i Naszego Miasta.

    Możliwość komentowania jest wyłączona.