Ogłoszenia parafialne

XXIV Niedziela zwykła

15 września 2018 r.

Jeszcze dzisiaj (16 września) zapraszamy chętne dzieci do Dziecięcego Koła Miłosierdzia. Spotkanie rozpocznie się w kościele o godz. 15.00. Dzieci przynoszą ze sobą różaniec.

W poniedziałek (17 września) Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy pierwsze spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w 2019 roku. Bardzo prosimy, aby na tym pierwszym spotkaniu obowiązkowo był obecny przynajmniej jeden z rodziców. Liczymy przy tej okazji na odpowiedzialność
i dojrzałość młodzieży oraz ich rodziców. Prosimy z
abrać na spotkanie kartkę i długopis.

Przypominamy, że zgodnie ze wskazaniami Konferencji Episkopatu Polski młodzież pragnąca przyjąć sakrament bierzmowania ma obowiązek odbyć przygotowanie do tego sakramentu wyłącznie w swojej parafii, czyli w miejscu zamieszkania.

We wtorek zapraszamy do naszego sanktuarium św. Antoniego z Padwy, patrona naszego Miasta na nabożeństwo o godz. 17.30, a także na Msze św. o godz. 9.30 i 18.00 ku Jego czci. Wypisane kartki z prośbami można wrzucać do skarbony przy ołtarzu św. Antoniego.

W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Franciszka z Asyżu, naszego zakonodawcy.

W piątek od godz. 15.00 – 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz okazja do sakramentu pokuty i pojednania.

W sobotę o godz. 17.30 nabożeństwo do Maryi Niepokalanej, patronki naszej parafii.

Zapraszamy do grona ministranckiego chłopców, którzy chcieliby wraz z innymi kolegami służyć przy Chrystusowym ołtarzu. Najbliższe zapisy na ministranta odbędą się we wtorek (18 września) po Mszy św. wieczornej w salce przy zakrystii.

Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w spotkaniach Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego. Spotkania dla młodzieży rozpoczynają się w każdy piątek po Mszy św. wieczornej nieszporami w kaplicy św. Maksymiliana.

24 września (poniedziałek) Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy spotkanie ze wszystkimi wspólnotami, które działają w naszej franciszkańskiej parafii. Prosimy, aby na spotkanie przyszli nie tylko przedstawiciele różnych wspólnot, ale również osoby udzielające się w danych grupach.

28 września (piątek) zapraszamy po Mszy św. wieczornej na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwami uwielbienia.

Na pielgrzymkę do Włoch i na Sycylię od 10 do 23 września zostały wyjątkowo jeszcze dwa wolne miejsca. Grupa odwiedzi grób św. Jana Pawła II, św. Antoniego Padewskiego, św. Ojca Pio, Bazylikę Matki Bożej Płaczącej na Sycylii. Kom. 606-816-369.

Przed kościołem w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania można nabyć franciszkański kalendarz misyjny na rok 2019 za 4,50 zł. Dochód z kalendarzy jest przeznaczony na misje franciszkańskie.

Zachęcamy do czytania tygodnika katolickiego „Niedziela”, aby pogłębiać swoją wiarę.