Ogłoszenia parafialne

PARAFIA PW. NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP W BRODNICY  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIII Niedziela zwykła

   18 listopada 2018 r.

 

 

       Dzisiejsza 33. niedziela zwykła z ustanowienia papieża Franciszka jest obchodzona w całym Kościele jako II Światowy Dzień Ubogich. W odpowiedzi na papieski apel jeszcze dzisiaj w naszym kościele o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji ludzi ubogich
i osamotnionych. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy. Po każdej Mszy Świętej będą rozdawane chlebki oraz zbierane ofiary na rzecz ubogich.

  W następną niedzielę przed kościołem po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na potrzeby Brodnickiego Caritas.

 

  W następną niedzielę o godz. 14.30 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz dodatkowa Msza św. o godz. 16.00.

 

   Kancelaria parafialna w najbliższy wtorek (20 listopada) będzie czynna tylko popołudniu od godz. 15.30 do godz. 17.30.

 

   W naszym klasztorze 24 listopada o. Bernard Marciniak – Minister Prowincjalny rozpocznie wizytację kanoniczną w naszym klasztorze.

   W naszym mieście od 18 do 30 listopada 2018 r. XVII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Szczegółowy plan znajduje się na plakatach.

 

      26 listopada (poniedziałek) odbędzie się spotkanie dla rodziców, których dzieci przygotowują się do uroczystości Pierwszej Komunii św. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

 

          W czwartek (22 listopada) w całym Kościele przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki muzyki kościelnej. W tym dniu obchodzą swoje święto wszystkie osoby związane z muzyką. Przy tej okazji zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji naszych organistów Pana Piotra, Pani Marleny, Pana Mariana oraz dziewczynek ze scholii Wiwatki.

 

        W następną niedzielę w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz odnowienie Aktu Intronizacyjnego Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panujących. Pragniemy poprzez ten akt w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości na nowo zawierzyć przyszłość całej naszej Ojczyzny Chrystusowi Królowi Wszechświata. W ten uroczysty dzień przypada święto Akcji Katolickiej, która istnieje i działa przy naszej parafii.

         We wtorek zapraszamy do naszego sanktuarium św. Antoniego z Padwy, patrona naszego Miasta na nabożeństwo o godz. 17.30, a także na Msze św. o godz. 9.30 i 18.00 ku Jego czci. Wypisane kartki z prośbami i podziękowaniami można wrzucać do skarbony przy ołtarzu św. Antoniego.

 

     W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Franciszka z Asyżu, naszego zakonodawcy.

 

     W piątek od godz. 15.00 – 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz okazja do sakramentu pokuty i pojednania.

 

    W sobotę o godz. 17.30 nabożeństwo do Maryi Niepokalanej, patronki naszej parafii.

 

   Przez cały listopad Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 18.00.

 

    Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd do Torunia z okazji 27. rocznicy powstania rozgłośni Radia Maryja. Bliższe informacje odnośnie wspólnego wyjazdu na tablicy ogłoszeń lub przed kancelarią. Telefon kontaktowy:720-261-892.

 

    Zachęcamy do czytania tygodnika katolickiego „Niedziela”, aby pogłębiać swoją wiarę.

 

 

Odeszli do Pana

 

Janina Więckiewicz lat 79 – ul. Skarpa

Tekla Rachowiecka lat 83 – ul. Karbowska

__________________________________________________

Informacja z Kurii Diecezjalnej z Torunia

 

 

KATECHUMENAT DOROSŁYCH

Kolejny cykl spotkań dla dorosłych przygotowujących się do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej (chrzest, bierzmowanie, pierwsza Komunia św.) rozpocznie się w drugą niedzielę adwentu dnia 9 grudnia podczas Mszy św. o godz. 12.30 w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu (ul. św. Józefa 23/35). Przygotowanie odbywa się w ramach zatwierdzonego przez Biskupa Toruńskiego Katechumenatu Dorosłych im. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Spotkania, które wraz z duszpasterzem poprowadzi grupa osób świeckich, będą się odbywały w kolejne poniedziałki o godz. 18.45 w sali parafialnej. Kandydatów prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w sekretariacie parafii (osobiście lub tel. 56 662 30 32, lub e-mail: parafia.sw.jozefa@gmail.com).

Dotychczasowe doświadczenia przekonują, że regularnie prowadzona przez kapłana
i świeckich katecheza dorosłych kandydatów do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego przynosi bardzo dobre rezultaty.

  1. Wojciech Zagrodzki CSsR

Proboszcz Parafii św. Józefa w Toruniu