Ogłoszenia parafialne

XXX Niedziela Zwykła
23 października 2016 r.
W następną niedzielę przypada Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła.
Trwamy w miesiącu różańcowym. Modlitwę różańcową odmawiamy codziennie o godz. 8.00 i 17.30, a we wtorki o godz. 9.00. W poszczególne dni tygodnia do udziału w Różańcu zapraszamy:
w poniedziałekFranciszkański Zakon Świeckich, we wtorek – Akcję Katolicką, w środę – młodzież gimnazjalną zwłaszcza kandydatów do bierzmowania, w czwartek – ministrantów, w piątek – młodzież Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego, w sobotę Róże Różańcowe, w niedzielę – członków Koła Radia Maryja i Bractwo Szkaplerzne. Oprócz tego od poniedziałku do piątku o godz. 16. 30 odmawiamy różaniec typowo dla dzieci.
Zapraszamy we wtorek do naszego sanktuarium św. Antoniego z Padwy, patrona naszego Miasta na Msze św. o godz. 9.30 i 18.00 ku Jego czci.
W piątek od godz. 15.00 – 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia
i okazja do sakramentu pokuty i pojednania.
Intencje mszalne na rok 2017 można zamawiać lub rezerwować w kancelarii parafialnej. Ponieważ zdarzają się przypadki samych, tylko rezerwacji intencji mszalnych. Dlatego przypominamy: kto dwa tygodnie przed terminem nie ureguluje intencji mszalnej, to w miejsce danej rezerwacji zostanie przyjęta inna intencja.
Na ołtarzach św. Franciszka i św. Antoniego są wyłożone kartki na Msze gregoriańskie i wypominki.
Zachęcamy do czytania tygodnika katolickiego „Niedziela”, aby pogłębiać swoją wiarę.
 Przypominamy, że sam Papież Franciszek mówił, że należy zakazać „zła”, jakim jest Halloween. Ojciec święty jest przerażony rosnącą liczbą opętań wśród dzieci, które wcześniej bawiły się w Halloween. Podczas spotkania egzorcystów w Rzymie zwrócono uwagę na fakt, iż około 31 października co roku setki niewinnych dzieci zostaje opętanych przez demony. Na całym świecie do egzorcystów zgłaszają się rodzice z prośbą o interwencję.    Przeciwko Halloween w 2009 r. wypowiedział się Benedykt XVI. Stwierdził on, że jest to „święto antychrześcijańskie i niebezpieczne”. Halloween „promuje kulturę śmierci” i „popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej magii, atakuje święte i duchowe wartości przez diabelskie inicjacje za pośrednictwem obrazów okultystycznych.
Św. Paweł Apostoł napisał do chrześcijan: unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła. Niech usłyszane słowa umocnią nas w wybieraniu Bożego dobra, a unikaniu szatańskiego tajemniczego zła.
 Odszedł do Pana:
śp. Tadeusz Janiszewski lat 79, zamieszkały – Niskie Brodno
Wieczny odpoczynek…
Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom i Dobrodziejom życzymy wielu łask Bożych oraz wstawiennictwa św. Antoniego z Padwy – patrona naszego Miasta i Sanktuarium.

    Możliwość komentowania jest wyłączona.

    Strona 1 z 11