Ogłoszenia parafialne

13 Niedziela zwykła

02 lipca 2017 r.

Rozpoczęliśmy lipiec, miesiąc, który poświęcony jest Najdroższej Krwi Chrystusa, niezgłębionej tajemnicy miłości i miłosierdzia. Zachęcamy wszystkich wiernych, aby za wzorem św. Jana Pała II i Benedykta XVI szczególnie w tym miesiącu znaleźć czas na odmówienie wspólnie lub osobiście litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa. Litania do Krwi Chrystusa znajduje się w każdej książeczce do nabożeństwa.

W ubiegłą niedzielę nasz parafianin Arkadiusz Kulka obecnie br. Filip z Zakonu Cystersów w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i św. Floriana w Wąchocku złożył Uroczystą Profesję Monastyczną na ręce Opata Wąchockiego o. Eugeniusza Augustyna. Br. Filip Arkadiusz Kulka poprzez minioną uroczystość, która odbyła się w Wąchocku przynależy już w pełni do Zakonu Cysterskiego. Życzymy naszemu parafianinowi wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i św. Antoniego Padewskiego, aby jego posługa przynosiła każdego dnia dobre owoce dla Kościoła.

Zapraszamy we wtorek do naszego sanktuarium św. Antoniego z Padwy, patrona naszego Miasta na nabożeństwo o godz. 17.30, a także na Msze św. o godz. 9.30 i 18.00 ku Jego czci.

W pierwszą środę miesiąca Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 18.00.

W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. powołaniowa dla wszystkich ministrantów, lektorów oraz ich rodziców. Tego samego dnia Msza św. o godz. 16.00 w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i naszych Rodzin.

W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00 kapłani odwiedzą ludzi chorych i starszych z posługą sakramentalną. Od godz. 15.00 – 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusa oraz okazja do sakramentu pokuty i pojednania.

Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszym klasztorze zaprasza na ogólnopolską pielgrzymkę do Matki Bożej Jasnogórskiej do Częstochowy dnia 9 lipca 2017 r. Program pielgrzymki znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Zapraszamy do udziału w 35. franciszkańskiej pieszej pielgrzymce z Brodnicy na Jasną Górę od
3 do 12 sierpnia. Zapisy 2. sierpnia w klasztorze brodnickim. Koszt 100 zł. Więcej informacji na stronie:
www.pielgrzymka.franciszkanie.net

Już dzisiaj zachęcamy wszystkich chętnych a w sposób szczególny ludzi młodych do wspólnego pielgrzymowania. Pamiętajmy, że na Jasnej Górze w naszej duchowej stolicy Polski oczekuje na wiernych pielgrzymów oraz ich intencje Maryja, Czarna Madonna. Chętne osoby, które chciałyby przyjąć do siebie na nocleg pielgrzymów mogą zgłaszać się w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Prosimy o podanie: ilości osób które mają zostać przyjęte, adresu oraz telefonu kontaktowego. Tradycyjnie do skrzynki pod chórem można składać swoje osobiste intencje, w których będą modlić się wszyscy pielgrzymi.

Zachęcamy do czytania tygodnika katolickiego „Niedziela”, aby pogłębiać swoją wiarę.