Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Trójcy Świętej
 22 – 29 maja 2016
W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas spowiedzi wielkanocnej. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będą o godz. 17.30.
W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
– w poniedziałek – Święto poświęcenia Bazyliki Św. Franciszka w Asyżu,
– we wtorek- wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.
– w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zapraszamy na Msz św. o godz. 8.00, 9.30 i 18.00. Procesja Bożego Ciała, wyruszy po Mszy św. o godz. 9.30 i pójdzie ulicami: Sądową, Dworcową, Kolejową, Cichą, Łyskowskiego do kościoła Jezusa Miłosiernego. Ołtarze będą wybudowane przy ul. Dworcowej 8 A i przy ul. Kolejowej 5/7. Bardzo prosimy, aby mieszkańcy tych ulic włączyli się w budowę ołtarzy i dekorację trasy procesji. W czasie procesji dzieci pierwszo-komunijne będą niosły różaniec. Próba sypanie kwiatków dla dziewczynek we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.
We wtorek Msze św. za wstawiennictwem św. Antoniego o godz. 9.30 i 18.00, również we wtorek  siódmy dzień nowenny przed uroczystością naszego Patrona, którą odprawiamy o godz. 17.30 wraz z majowym nabożeństwem i procesją Eucharystyczną.
W środę po wieczornej Mszy świętej spotkanie kandydatów do bierzmowania, które będzie 14 czerwca o godz. 16.00.
W piątek godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i okazja do skorzystania z sakramentu Pokuty.
W przyszłą niedzielę Słowo Boże wygłosi o. Grzegorz, który odbywał w naszej parafii praktykę diakońską. Po każdej Mszy św. będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego. Uroczystą Mszę św. odprawi o godz. 12.30, na którą serdecznie zapraszamy. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.30 rozpocznie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świecki i będzie dodatkowa Msza św. o godz. 16.00.
Gimnazjum nr 1 w Brodnicy ogłasza nabór spośród  szóstoklasistów do klasy o profilu sportowym.  Egzamin dla wszystkich zainteresowanych  odbędzie się 25.05.2016r. o godz.15.30.
Zachęcamy do kupowania i czytania katolickiego tygodnika „Niedziela”.
Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom i Dobrodziejom życzymy wielu łask Bożych oraz wstawiennictw św. Antoniego z Padwy – patrona naszego Sanktuarium.

    Możliwość komentowania jest wyłączona.

    Strona 1 z 11