Ogłoszenia parafialne

PARAFIA PW. NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP W BRODNICY  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu

   18 lutego 2018 r.

 

 

 

Dzisiaj, jak zapowiadaliśmy tydzień temu, przed kościołem po każdej Mszy św. zbiórka ofiar dla 3-letniej Lenki. Dziewczynkę czeka w Hamburgu kolejna operacja – rozdzielenie paluszków u rąk. Dzięki wspólnemu wsparciu finansowemu każdy z nas może przyczynić się do przebiegu oczekiwanej operacji.

 

W Wielkim Poście organizujemy akcję na rzecz ludzi potrzebujących z naszej parafii. Przy ołtarzu św. Antoniego jest postawiony pojemnik do którego można składać produkty spożywcze aby wesprzeć tych, którzy tego potrzebują. Za dobre i ofiarne serce serdeczne Bóg zapłać. 

 

W przyszłą niedzielę taca zbierana na Mszach Świętej będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła

 

We wtorek (20 lutego) kancelaria parafialna będzie czynna tylko przed południem od godz. 10:30 do 12:00

 

Dzisiaj w naszym franciszkańskim kościele, o godz. 15.00 rozpocznie się tegoroczny kurs przedmałżeński. Spotkania będą odbywać się w każdą Niedzielę Wielkiego Postu aż do 18 marca. Z racji trwania tego kursu wyjątkowo w tym miesiącu nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 w ostatnią niedzielę miesiąca (25 lutego).

W kancelarii parafialnej można na 2019 rok rezerwować terminy ślubów.

 

Brodnickie Centrum Caritas przypomina, że Wielki Post jest dobrą okazją do czynienia dobra – np. poprzez jałmużnę. Dlatego Caritas proponuje i zachęca do zbierania swoich osobistych, dobrowolnych ofiar na Jałmużnę Wielkopostną do tzw. Skarbonki Miłosierdzia. Niniejszą skarbonkę można otrzymać w zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Ilość skarbonek jest ograniczona. Po 40. dniach Wielkiego Postu skarbonki przynoszone są do kancelarii parafialnej. W tym roku zebrane ofiary ze skarbonek zostaną przeznaczone przez Caritas jako pomoc osobom starszym – Dar Juniora dla Seniora. Oprócz jałmużny wielkopostnej można pomóc przez wysyłanie SMS-ów o treści POMAGAM na numer 72052. W akcję mogą włączać się dzieci, dorośli, osoby starsze, a także całe rodziny.

 

W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy o godz. 17.15 na Gorzkie Żale
z kazaniem pasyjnym. W Niedzielę Palmową po Mszach św. będzie zbiórka ofiar na kwiaty do Bożego Grobu.

 

W piątki Wielkiego Postu, Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.30. W tym dniu okazja do sakramentu pokuty i pojednania od godz. 15.00 do 18.00.

 

Rekolekcje wielkopostne, w naszym franciszkańskim klasztorze i parafii odbędą się w dniach od 18 marca do 21 marca. Rekolekcje wygłosi o. Walenty Łaga franciszkanin ze Wschowy. Plan rekolekcji wywieszony w gablotach. Owocność zbliżających się rekolekcji polecamy wspólnej pamięci modlitewnej.

 

W zakrystii po Mszach św. za dobrowolną ofiarę można nabyć wielkopostną zdrapkę. Zdrapka Wielkopostna to ogólnopolska akcja organizowana przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego w Polsce. Codziennie pod zdrapką, czekają różne zadania, aby owocniej przeżyć czas Wielkiego Postu. Liczba zdrapek jest ograniczona.

 

Zgodnie z zaleceniem Synodu Diecezji Toruńskiej w czasie Wielkiego Postu obowiązują kartki do spowiedzi wielkanocnej. Niniejsze kartki można odebrać po Mszach Świętych zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

 

 

We wtorek zapraszamy do naszego sanktuarium św. Antoniego z Padwy, patrona naszego Miasta na nabożeństwo o godz. 17.30, a także na Msze św. o godz. 9.30 i 18.00 ku Jego czci.

 

W czwartek o godz. 17.30 odprawione zostanie nabożeństwo do św. Franciszka z Asyżu, naszego zakonodawcy.

 

W piątek 23 lutego w naszej diecezji przypada wspomnienie liturgiczne – błogosławionego ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego męczennika z czasów II wojny światowej.

 

W sobotę o godz. 17.30 odprawione zostanie nabożeństwo do Maryi Niepokalanej, patronki naszej parafii.

 

Po feriach 26 lutego w poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapisy na ministranta. Już dziś zapraszamy chłopców w różnym wieku do grona ministranckiego, aby z nowymi kolegami służyć Panu Jezusowi przy Jego ołtarzu.

 

W naszej parafii 17 marca, w sobotę, odbędzie się wielkopostny dzień skupienia dla członków Akcji Katolickiej. Program spotkania będzie przebiegał następująco: o godz. 10.30 Msza św., o godz. 12.00 katecheza, a o godz. 13.00 sprawy organizacyjne. Spotkanie zakończy się o godz. 14.00. Zapraszamy na spotkanie również te osoby, które chciałyby bliżej zapoznać się z działalnością Akcji Katolickiej.

 

Zapraszamy mężczyzn w różnym wieku na spotkania Bractwa św. Józefa. Podczas tych spotkań mężczyźni mogą pogłębić swoją wiarę oraz lepiej poznać Kościół Chrystusowy. Szczególnie zapraszamy tych mężczyzn, którzy myślą, że to spotkanie na pewno nie jest dla nich. Pierwsze spotkanie rozpocznie się 17 marca w sobotę, w kościele po Mszy św. wieczornej.

 

Na rok 2018 organizowane są dwie pielgrzymki. Pierwsza do Włoch i na Sycylię od 10 do 23 września. Grupa odwiedzi grób św. Jana Pawła II, św. Antoniego Padewskiego, św. Ojca Pio, Bazylikę Matki Bożej Płaczącej na Sycylii. Druga pielgrzymka na Węgry, do Rumunii i Bułgarii od 16 do 29 sierpnia. Opłata pielgrzymek w IV ratach. Bliższe informacje odnośnie pielgrzymek na tablicy ogłoszeń oraz w kancelarii parafialnej.

 

          Zachęcamy do czytania tygodnika katolickiego „Niedziela”, aby pogłębiać swoją wiarę.