Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Adwentu – Gaudete

11 grudnia 2016 r.

W przyszłą niedzielę kolekta zbierana na Mszach św. będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.

Opłatki oraz świece wigilijne Caritas (w kształcie piramidy 15 zł. mała 6 zł.) można nabywać w zakrystii po Mszach św. oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Dzisiaj po każdej Mszy św. młodzież z FRA będzie rozprowadzać przez siebie wykonane stroiki i dekoracje świąteczne.

Przez cały Adwent Msze św. roratnie dla dzieci i młodzieży będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

W poniedziałek, 12 grudnia, po Mszy św. wieczornej, pani krawcowa weźmie miarę na szatki komunijne od dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św. w 2017 roku.

Zapraszamy we wtorek do naszego sanktuarium św. Antoniego z Padwy, patrona naszego Miasta na nabożeństwo o godz. 17.30, a także na Msze św. o godz. 9.30 i 18.00 ku Jego czci.

W najbliższą środę Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Franciszka z Asyżu, naszego zakonodawcy.

W piątek po Mszy św. o godz. 8.30 rozpoczniemy pierwszy dzień nowenny do Dzieciątka Jezus. Tradycyjnie tego samego dnia od godz. 15.00 – 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i okazja do sakramentu pokuty i pojednania.

W sobotę o godz. 17.30 zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi Niepokalanej na nabożeństwo ku Jej czci.

Diecezja Toruńska w 2017 roku będzie obchodzić 25 rocznicę swojego powstania. Nasza Diecezja w związku ze zbliżającą się rocznicą wydała nowy album: Kościoły Diecezji Toruńskiej – Nasze Dziedzictwo. Niniejszy album w cenie 80 złotych można zakupić w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Wydział Teologiczny UMK zaprasza od stycznia 2017 roku na studia podyplomowe w zakresie bioetyki. Bliższe informacje znajdują się na plakacie i ulotkach.

Na rok 2017 są organizowane dwie pielgrzymki. Pierwsza do Włoch w dniach od 3 do 10 czerwca. Druga do Francji, Hiszpanii i Portugalii w dniach od 19 do 29 sierpnia. Bliższe informacje odnośnie pielgrzymek na tablicy ogłoszeń oraz w kancelarii parafialnej.

Organizowana jest 7 dniowa pielgrzymka do Ziemi Świętej, w terminie: 29.04 – 06.05 lub 06.05 – 13.05, w zależności od ilości chętnych, koszt pielgrzymki: 3600 zł., jest dość niska cena jeśli chodzi o podobne oferty tego typu wyjazdu, informacje są umieszczona na tablicy ogłoszeń przy kancelarii, zapisy przyjmuje o. Grzegorz. Wyjazd dojdzie do skutku jeśli uzbiera się grupa 10-20 osób.

Zachęcamy do czytania tygodnika katolickiego „Niedziela”, aby pogłębiać swoją wiarę.

    Możliwość komentowania jest wyłączona.

    Strona 1 z 11