Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII Niedziela zwykła

19 lutego 2017 r.

Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00, zostanie wzięta miara na szatki komunijne. Zainteresowane osoby są proszone, aby tego dnia wpłacić 50 zł zaliczki.

Natomiast 27 lutego, w poniedziałek, podczas Mszy św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone dewocjonalia, czyli pamiątki komunijne. Prośba, aby na tę Mszę św. rodzice przyszli razem z dziećmi.

W przyszłym tygodniu gościć będziemy w naszej wspólnocie przedstawiciela ośmioosobowej grupa młodych ludzi z Torunia, którzy wyjeżdża z misją do Zambii w Afryce. W ramach wolontariatu społecznego ta grupa podejmuje działania mające na celu poprawę życia codziennego dzieci i dorosłych. Wolontariusze poświęcą swój czas by wspierać lokalną społeczność w pracach rolniczych oraz nauczać dzieci języka angielskiego.
Zanim wyjadą, będą zbierać ofiary na misje. I taka zbiórka będzie w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Celem tej zbiórki jest zebranie jak największej kwoty, która zostanie przeznaczona na system nawadniający farmę. Farma w przyszłości ma zapewnić pracę i źródło pożywienia dla lokalnej społeczności. W imieniu wolontariuszy za wszelkie złożone ofiary już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.

W następną niedzielę rozpoczniemy trzydniowe diecezjalne nabożeństwo eucharystyczne. W związku z tym w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, które potrwa do Mszy św. wieczornej, z przerwą na Mszę św. dla FZŚ o godz. 16.00. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy św. o godz. 8.30 i trwać będzie do Mszy św. wieczornej. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9.30 i również trwać będzie do Mszy św. wieczornej. Zorganizujmy tak swój czas, aby Chrystus w Najświętszym Sakramencie przez te trzy dni nie był sam. Zachętą do osobistej adoracji niech będą słowa św. Jan Paweł II, który powiedział: Czas ofiarowany Chrystusowi nigdy nie jest czasem straconym.

W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz wspomniana wyżej dodatkowa Msza św. godz. 16.00.

Zapraszamy we wtorek do naszego sanktuarium św. Antoniego z Padwy, patrona naszego Miasta na nabożeństwo o godz. 17.30, a także na Msze św. o godz. 9.30 i 18.00 ku Jego czci.

W czwartek w naszej diecezji przypada wspomnienie liturgiczne – błogosławionego ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego męczennika z czasów II wojny światowej.

W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Franciszka z Asyżu, naszego zakonodawcy.

W piątek od godz. 15.00 – 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i okazja do sakramentu pokuty i pojednania.

W sobotę o godz. 17.30 nabożeństwo do Maryi Niepokalanej, patronki naszej parafii.

W kancelarii parafialnej można nabyć płytę z nagraniami wykonaniu scholi Wiwatki, która nosi tytuł: I ty możesz zostać świętym w cenie 17 złotych. Zachęcamy, aby poprzez zakup tej płyty wspierać rozwój talentów naszej parafialnej scholi.

Przypominamy, że 25 lutego w 2017 roku odbędzie się Bal Franciszkański, bilety w cenie 110 złotych można nabywać w kancelarii. Bal odbędzie się w restauracji U Bosmana.

Diecezja Toruńska w 2017 roku będzie obchodzić 25 rocznicę swojego powstania. Nasza Diecezja w związku ze zbliżającą się rocznicą wydała nowy album: Kościoły Diecezji Toruńskiej – Nasze Dziedzictwo. Niniejszy album w cenie 80 złotych można zakupić w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania lub w zakrystii.

Na rok 2017 są organizowane dwie pielgrzymki. Pierwsza do Włoch w dniach od 3 do 10 czerwca. Druga do Francji, Hiszpanii i Portugalii w dniach od 19 do 29 sierpnia. Bliższe informacje odnośnie pielgrzymek na tablicy ogłoszeń oraz w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do czytania tygodnika katolickiego „Niedziela”, aby pogłębiać swoją wiarę.