Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocna

22 kwietnia 2018 r.

Serdecznie witamy w nas franciszkańskiej wspólnocie braci kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego we Wronkach, którzy przeprowadzą niedzielę powołaniową. Po każdej Mszy św. przed kościołem bracia klerycy będą zbierać ofiary na potrzeby naszego Franciszkańskiego Seminarium.

Dzisiaj w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w salce przy zakrystii przymiarka szatek komunijnych dla dziewczynek. Natomiast przymiarka szatek dla chłopców w następną niedzielę.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć świeckich wolontariuszy, którzy w minionym roku byli u nas przed swoim wyjazdem do Zambii w Afryce. W tym roku przygotowują się na misję do Kirgistanu – państwo znajdujące się między Kazachstanem a Chinami. Z tej okazji za tydzień 10 minut przed każdą Mszą pokarzą krótką prezentację ze zdjęciami, a po Mszy św. będą zbierać dobrowolne ofiary na rzecz misji.

Spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej. Młodzież na spotkanie przynosi zaświadczenie dotyczące swojego świadka bierzmowania.

W czwartek o godz.16.00 próba dla dzieci przygotowujących się do uroczystości Pierwszej Komunii św.

W kancelarii parafialnej do najbliższego wtorku przyjmowane są zgłoszenia rodziców dzieci komunijnych odnośnie wspólnego wyjazdu do sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

We wtorek drugi tydzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy – patrona Brodnicy. W tym dniu nabożeństwo z procesją o godz. 17.30. Msze św. ku czci św. Antoniego Padewskiego o godz. 9.30 i o godz.18.00.

W czwartek o godz. 17.30 odprawione zostanie nabożeństwo do św. Franciszka z Asyżu, naszego zakonodawcy.

W piątek od godz. 15.00 – 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz okazja do sakramentu pokuty i pojednania.

W sobotę o godz. 17.30 odprawione zostanie nabożeństwo do Maryi Niepokalanej, patronki naszej parafii.

W naszym kościele w każdy 13. dzień miesiąca będzie odprawiana Masza św. w intencji; Dobroczyńców, współorganizatorów oraz uczestników pielgrzymki Brodnickiej do Częstochowy. Zapraszamy również chętne osoby do stworzenia grupy muzycznej na pielgrzymkę Brodnicką oraz tych którzy chcieliby pomóc w funkcji porządkowego. Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt z o. Beniaminem – Przewodnikiem Pielgrzymki Brodnickiej.

Na rok 2018 organizowane są dwie pielgrzymki. Pierwsza do Włoch i na Sycylię od 10 do 23 września. Grupa odwiedzi grób św. Jana Pawła II, św. Antoniego Padewskiego, św. Ojca Pio, Bazylikę Matki Bożej Płaczącej na Sycylii. Druga pielgrzymka na Węgry, do Rumunii i Bułgarii od 16 do 29 sierpnia. Opłata pielgrzymek w IV ratach. Bliższe informacje odnośnie pielgrzymek na tablicy ogłoszeń oraz w kancelarii parafialnej.

Odszedł do Pana

Grzegorz Motyliński lat 78 – ul. Dworcowa