Ogłoszenia parafialne

XVIII Niedziela Zwykła
31.07. – 7 sierpnia 2016

 

Dzisiaj dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 w intencji FZŚ, a potem spotkanie przy grillu. Również dzisiaj burmistrz Brodnicy zaprasza na „Koncert Balkonowy” na brodnickim rynku o godz. 18.00. W programie Koncert Trzech Tenorów.
We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. O godz. 18.00 suma odpustowa w intencji Parafian, Dobrodziejów i Sympatyków Św. Franciszka połączona z procesją eucharystyczną. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitw: Ojcze Nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwę na intencję Ojca Św., ponadto wymagany jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św. i brak przywiązania do grzechu, nawet powszedniego. Duchowym przygotowaniem jest Triduum, które głosi o. Łukasz.
W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– w czwartek – wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, kapłana,
– w sobotę – Święto – Przemienienia Pańskiego.
We wtorek Msze św. za wstawiennictwem św. Antoniego o godz. 9.30 i 18.00.
W środę z naszego kościoła o godz. 5.30 wyrusza 33 pielgrzymka z Brodnicy na Jasną Górę. Pamiętajmy o pielgrzymach w swoich modlitwach. Po wieczornych Mszach św. będziemy również modlić się w ich intencji, odmówimy dziesiątkę Różańca Św. i odśpiewamy Apel Jasnogórski.
W I czwartek miesiąca o godz. 6.30 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne i za ministrantów i ich rodziny również w czwartek o godz. 16.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i Naszych Rodzin.
W I piątek miesiąca od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, a od godz. 15.00 – 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego i okazja do  sakramentu Pokuty. O godz. 16.45 Msza św. z okazji I piątku miesiąca.
Zachęcamy do czytania tygodnika katolickiego „Niedziela”.
Do wieczności odeszła Ś.P.:
– Małgorzata Piotrowska z ul. Kasprzaka
  Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie …

 

Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom i Dobrodziejom życzymy wielu łask Bożych oraz wstawiennictw św. Antoniego z Padwy Patrona Naszego Miasta i Naszego Sanktuarium.

    Możliwość komentowania jest wyłączona.

    Strona 1 z 11