Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Zwykła
18- 25 stycznia 2015
W dzisiejszą niedzielę pod hasłem „Jezus rzekł do Samarytanki: »Daj mi pić!«” rozpoczynamy się Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan. Dzisiaj w naszym kościele przed i w czasie Mszy św. o godz. 12.30 będzie śpiewać chór „Canto Gratioso” z Brodnicy.
Jutro w poniedziałek od godz. 15.30 kolęda na ul. Świętokrzyskiej 4 od 1 do 16 mieszkania i od 17 do 32 mieszkania.
W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
- poniedziałek – wspomnienie Św. Józefa Pelczara – biskupa,
- we środę – wspomnienie Św. Agnieszki- dziewicy i męczennicy,
- w sobotę wspomnienie Św. Franciszka Salezego – biskupa i Doktora Kościoła.
We wtorek Msze św. za wstawiennictwem św. Antoniego , o godz. 9.30 i 18.00.
W piątek od godz. 15.00 – 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i okazja do skorzystania z sakramentu Pokuty.
W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 rozpocznie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i o godz. 16.00 dodatkowa Msza św.
Jutro zakończymy odwiedziny duszpasterskie zwane „kolędą”. Pragniemy podziękować Wam, za otwarte serca i drzwi Waszych mieszkań, za możliwość wspólnej modlitwy, za możliwość pobłogosławienia Wam i Waszym domom, za ogromną życzliwość, za ciekawe dyskusje i uwagi. Bardzo serdecznie dziękujemy również za złożone ofiary, które będą przeznaczone na renowację i nowe ławki do kaplicy Św. Maksymiliana, oraz dwa nowe głosy do naszych organ. Obecnie organy mają 11 głosów, jest to trochę mało jak na wielkość naszego kościoła. Dwa dodatkowe głosy znacznie ubogacą nasz instrument.
Dzisiaj będzie jeszcze od godz. 14.00 kolęda dodatkowa, którą można jeszcze zgłaszać po Mszy św. w zakrystii.
Zapraszamy wszystkich zakochanych na pierwszy franciszkański bal karnawałowy, który odbędzie się 14 lutego wszystkie szczegóły podane są na plakatach. Bilety na tą imprezę można nabywać na furcie klasztornej lub kancelarii parafialnej. Liczba miejsc ograniczona.
Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej „Niedziela”.
Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom i Dobrodziejom życzymy wielu łask Bożych oraz wstawiennictw św. Antoniego z Padwy- patrona naszego Sanktuarium.

    Możliwość komentowania jest wyłączona.    Strona 1 z 11