Ogłoszenia parafialne

PARAFIA PW. NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP W BRODNICY

 

33 Niedziela zwykła17 listopada 2019 r.

 

 1. Dzisiejsza 33. niedziela zwykła z ustanowienia papieża Franciszka jest obchodzona w całym Kościele jako III Światowy Dzień Ubogich.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • w poniedziałek bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,
 • we wtorek bł. Salomei, zakonnicy,
 • w środę św. Rafała Kalinowskiego, kapłana,
 • w czwartek Ofiarowanie NMP,
 • w piątek św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki muzyki kościelnej. W tym dniu obchodzą swoje święto wszystkie osoby związane z muzyką. W piątek o 18.00 Msza św. w intencji Pana organisty oraz naszej scholii Wiatki.
 • W niedzielę za tydzień (24 listopada) przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszy św. o 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz odnowienie Aktu Intronizacyjnego Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panujących. W ten dzień przypada święto Akcji Katolickiej, która istnieje i działa przy naszej parafii.
 1. STAŁE NABOŻEŃSTWA:
 • we wtorek Msze św. zbiorowe ku czci św. Antoniego z Padwy o godz. 9:30 i 18:00. Nabożeństwo do św. Antoniego po Mszy św. porannej i o 17.30. Puste kartki na intencje leżą na ołtarzu św. Antoniego. Wypisane kartki wrzucamy do skarbony przy ołtarzu św. Antoniego.
 • w piątek od 15:00 – 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu pokuty i pojednania. O 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 • W sobotę o 17.30 nabożeństwo do Niepokalanej patronki naszej parafii.
 1. W następną niedzielę o 14.30 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz dodatkowa Msza św. o godz. 16.00.
 2. Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszym klasztorze organizuje
  7 grudnia br. wyjazd do Torunia z okazji 28. rocznicy powstania rozgłośni Radia Maryja. Bliższe informacje odnośnie wspólnego wyjazdu na tablicach ogłoszeń. Telefon kontaktowy:720-261-892.
 3. 19 listopada o godz. 19:00 zapraszamy wszystkich ojców na spotkanie, na którym zostanie wyświetlony film Odważni. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 4. W parafii Jezusa Miłosiernego w Brodnicy jest organizowana pielgrzymka na Jasną Górę 30 listopada. Szczegóły na plakacie.
 5. Przed kościołem lub w zakrystii do nabyć tygodnik katolicki „Niedziela”, oraz franciszkański kalendarz misyjny na rok 2020 za 5,00 zł. Dochód z kalendarzy jest przeznaczony na misje franciszkańskie.
 6. Życzymy wszystkim naszym parafianom i sympatykom klasztoru obfitości Bożego błogosławieństwa.