Ogłoszenia parafialne

PARAFIA PW. NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP W BRODNICY

 

 3  NIEDZIELA  ZWYKŁASŁOWA BOŻEGO

 26 stycznia  2020 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela z ustanowienia Papieża Franciszka jest po raz pierwszy niedzielą Słowa Bożego. Ojciec Święty podkreśla, że Chrystus jest pierwszym egzegetą Pisma Świętego oraz wskazuje na ścisłe powiązanie Biblii z wiarą, Eucharystią i sakramentami: „Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się Słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących”.
 2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy też – Światowy Dzień Chorych na Trąd. Kościół Katolicki w ciągu wieków odegrał ogromną rolę w niesieniu pomocy ludziom dotkniętym najstraszniejszą chorobą, jaką zna ludzkość. Także dziś ludzie trędowaci znajdują schronienie i ratunek w ośrodkach, które najczęściej prowadzą katoliccy misjonarze i misjonarki. Dziś mamy okazję wesprzeć modlitwą i materialną ofiarą to dzieło. Ofiary zbierane są po każdej Mszy św. przed kościołem.
 3. Dziś w niedzielę o 14.30 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz dodatkowa Msza św. godz. 16.00.
 4.  STAŁE NABOŻEŃSTWA:
 • wtorek Msze św. zbiorowe ku czci św. Antoniego z Padwy o godz. 930 i 1800, oraz nabożeństwo do św. Antoniego po Mszy św. porannej i o 17.30.
 • czwartek o 17.30 nabożeństwo do św. Franciszka z Asyżu.
 • piątek od 15:00 – 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu pokuty i pojednania. O 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 • I sobota miesiąca zapraszamy rano na Adorację, różaniec o godz. 45 i Mszę św. o 8.30 za członków Żywego Różańca i Bractwa Szkaplerznego. Wieczorem o 20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający zakończony Apelem Jasnogórskim. Ten dzień chcemy przeżyć wynagradzając Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy i całego świata. O 1730 nabożeństwo do Niepokalanej patronki naszej parafii.
 1. W środę 29 stycznia Pierwsze regionalne spotkanie wspólnoty WOJOWNICY MARYI. O 18.00 Msza św., po Mszy Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec. Następnie spotkanie formacyjne w salce. Zakończenie około 21.00
 2. 1 lutego 2020r.  w I sobotę miesiąca 2 Męski Różaniec w Brodnicy. Chcemy wyjść na ulice naszego miasta i modląc się walczyć z Maryją za nasze rodziny, za naszą Ojczyznę. Rozpoczynamy u nas w klasztorze Adoracją Najświętszego Sakramentu o 7.45, o 8.30 Msza św. i po Mszy ruszamy. Zapraszamy wszystkich mężczyzn.
 3. Za tydzień w niedzielę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Przynosimy na Msze św. gromnice do poświęcenia. Jest to również 24 Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu kolekta przeznaczona jest na klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych w Łasinie.
 4. W czwartek 23 stycznia br. zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie (kolędę). Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy nas przyjęli podczas odwiedzin w swoich domach. Niech Pan Jezus Wam błogosławi.
 5. Przed kościołem do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”. Od nowego roku kosztuje już 6 zł.