Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Wielkanocna

21 maja 2017 r.

Serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do uświetnienia uroczystości Pierwszej Komunii św. w naszej parafii.

Rodzicom i dzieciom komunijnym dziękujemy za dary ołtarza dla naszej parafialnej wspólnoty. Tymi darami są – chodnik na uroczystości oraz dwie bursy służące kapłanom przy obchodzie ludzi starszych i chorych w pierwsze piątki miesiąca. Jutro po wieczornej Mszy św. dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki komunijne.

W Białym Tygodniu dzieci pierwszokomunijne przychodzą w białych szatkach do kościoła na nabożeństwo majowe oraz Mszę św. W następną niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00. zakończenie Białego Tygodnia.

Informujemy, że 29 maja (poniedziałek) Mszą św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami oraz dziećmi, które rok temu w naszej parafii przystąpiły do Pierwszej Komunii św.

Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30. W piątek 26 maja przypada Dzień Matki, w tym dniu szczególnie zachęcamy dzieci na nabożeństwo majowe, aby w Dniu Matki znaleźć czas i pomodlić się za swoje Mamy. Do wspólnej maryjnej modlitwy zachęcamy dzieci, młodzież oraz starszych.

W poniedziałek, 22 maja, po wieczornej Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi III zakon św. Franciszka. Zapraszamy na nią wszystkich chętnych.

We wtorek siódmy tydzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy – patrona Brodnicy. Nowenna do św. Antoniego będzie połączona z nabożeństwem majowym. W tym dniu Msze św. jak zawsze o godz. 9.30 i o godz.18.00.

W piątek, 26 maja pierwszy dzień nowenny przygotowujący nas do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie odprawiana po Mszy św. o godz. 8.30.

W piątek od godz. 15.00 – 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz okazja do sakramentu pokuty i pojednania.

Przypomnienie dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania:

  • Egzamin dla dziewczyn 24 maja w środę o godz. 19.00. Rozpoczęcie przed kancelarią parafialną.
  • Egzamin dla chłopców 25 maja w czwartek o godz. 19.00. Rozpoczęcie przed kancelarią parafialną.
  • W razie niepowodzenia komisja wyznaczy datę egzaminu poprawkowego.

Brodnickie Centrum Caritas zaprasza młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do bursy szkolnej w której będzie wyżywienie oraz szeroki program zajęć wychowawczych. Szczegółowe informacje w Brodnickim Centrum Caritas.

Zostały jeszcze, tylko 4 wolne miejsca na pielgrzymkę do Lourdes we Francji.

Zachęcamy do czytania tygodnika katolickiego „Niedziela”, aby pogłębiać swoją wiarę.

Odeszła do Pana:

Bronisława Szczepańska lat 79 – ul. Korczaka