Ogłoszenia parafialne

 Niedziela Wielkanocna

7 kwietnia 2021 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy za zbudowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego wszystkim budowniczym. Dziękujemy Panu Piotrowi organiście za uświetnienie naszych uroczystości. Ministrantom i Lektorom za zaangażowanie podczas liturgii, oraz br. Ludwikowi naszemu klerykowi. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, oraz dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w tym czasie nas wspierają. Niech Bóg Wam błogosławi.

2. W drugi dzień świąt Msze św. jak w każdą niedzielę. Jutro przed kościołem po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na wyższe uczelnie katolickie.

3. W najbliższy piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Zakończyliśmy świąteczną akcję Podziel się z potrzebującymi. Paczki zostały ofiarowane wszystkim tym, którzy tego potrzebowali. W ich imieniu dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły naszą franciszkańską akcję. Niech Pan Jezus Wam błogosławi za dobre i ofiarne serca.

5. Zapraszamy do naszego klasztoru o godz. 15.00 na kolejne dni nowenny przed uroczystością Niedzieli Bożego Miłosierdzia. Pamiętajmy, że sam Jezus Chrystus polecił św. siostrze Faustynie, aby co roku odprawiać daną nowennę.

6. Za tydzień w niedzielę Miłosierdzia Bożego w naszym kościele o godz. 15.00 zostanie uroczyście odmówiona koronka do Bożego Miłosierdzia. Pana Jezusa powiedział: W tej godzinie uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość.

7. Zachęcamy do czytania tygodnika katolickiego „Niedziela”.

Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom oraz Gościom składamy wyrazy wdzięczności za wspólne przeżywanie tajemnicy Męki, Śmierci
i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Niech Zmartwychwstały Jezus da nam swój pokój.

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!!! PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!!!