Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu
22 – 29 marca 2015

 

Przeżywamy Wielki Post, który jest czasem umartwienia, pokuty, rozważania Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa, a zarazem naszego przygotowania się do Świąt Wielkanocnych, zapraszamy na godz. 17.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W czasie Gorzkich Żali będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
- w środę Uroczystość Zwiastowania N.M.P. Jest to również dzień Świętości życia. W tym dniu będzie można podjąć się Duchową Adopcje Dziecka Poczetego.
We wtorek Msze św. za wstawiennictwem św. Antoniego , o godz. 9.30 i 18.00.
W piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, od godz. 15.00 – 18.00 okazja do skorzystania z sakramentu Pokuty. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, gdyż o godz. 19.15 ulicami Naszego miasta wyruszy Droga Krzyżowa z Fary do klasztorku. Zapraszamy do wzięcia udziału tym nabożeństwie
Przypominamy, że zgodnie z zaleceniem Synodu Diecezji Toruńskiej obowiązują kartki do Spowiedzi Wielkanocnej. Kartki te można odebrać po Mszy św. w kancelarii parafialnej .
W kancelarii parafialnej można nabyć świece – Paschaliki symbolizujące Chrystusa Zmartwychwstałego na stół wielkanocny.
Spowiedź przedświąteczna w brodnickich parafiach będzie w następujących terminach: 25.03 Matki Bożej Fatimskiej, 27.03 Parafia Jezusa Miłosiernego, 30.03 klasztorek i 31.03/01.04 fara.
Za tydzień Niedzielna Palmowa, dlatego podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm, na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Z tej okazji młodzież FRA przed kościołem rozprowadza ręcznie robione palmy. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na pielgrzymkę FRA do Matki Bożej.
 Wczoraj (sobotę) w Gorczenicy odbyły się dekanalne mistrzostwa piłki nożnej LSO. W zawodach brała również reprezentacja naszych ministrantów, którzy zdobyli pierwsze miejsce i obronili tytuł mistrza z ubiegłego roku. Tym samym awansowali do rozgrywek diecezjalnych. Gratulujemy sukcesu.
Zachęcamy do kupowania i czytania katolickiego tygodnika „Niedziela”.
Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom i Dobrodziejom życzymy wielu łask Bożych oraz wstawiennictw św. Antoniego z Padwy – patrona naszego Sanktuarium.

    Możliwość komentowania jest wyłączona.    Strona 1 z 11