Ogłoszenia parafialne

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

19 maja 2024 r.

 1. Dziś w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź…” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 2. Wczoraj w sobotę 18 maja, odbyła się w naszej parafii I Komunia Święta. Dzieci i ich rodziców zapraszamy, aby przedłużyli świętowanie tego ważnego duchowe wydarzenie przez uczestnictwo w Białym Tygodniu.

 3. Przeżywamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.

 4. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Odpust w sanktuarium Matki Bożej w Wardęgowie.

 5. We wtorek Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego o godz. 930. Nabożeństwo po Mszy św. porannej. W tym tygodniu przypada 6. wtorek nowenny przed uroczystością św. Antoniego. O 17.30 nabożeństwo z procesją na placu przed kościołem.

 6. W środę 22 maja wspomnienie św. Rity, w tym dniu spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Bierzmowanie w naszej parafii w tym roku 13 czerwca br. w dniu odpustu ku czci św. Antoniego.

 7. W czwartek święto JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA.

 8. W piątek od godz. 15.00 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, oraz okazja do spowiedzi świętej.

 9. W następną niedzielę w uroczystość Trójcy Świętej kończy się czas Komunii wielkanocnej. W tą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. rocznicowa dla dzieci, które w zeszłym roku po raz pierwszy przyjęły Komunię świętą.

  W niedzielę za tydzień zapraszamy na Adoracja z modlitwami uwielbienia o godz. 19.00.

 10. W sobotę 1 czerwca nasi bracia diakoni Rafał i Henryk przyjmą z rąk ks. abp. Stanisława Gądeckiego święcenia prezbiteratu. Polecamy ich Waszej modlitewnej pamięci.

 11. Od 19-28 września br. organizowana jest przez FZŚ i Asystenta wspólnoty o. Norberta pielgrzymka autokarowa do Włoch „Śladami św. Franciszka”. W programie jest zwiedzanie takich miast jak: Padwa, Asyż, San Giovanni Rotondo, Loretto i inne miejsca. Szczegółowe informacje na plakacie i u o. Norberta.

 12. Dziś kolekta zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na dalsze remonty w kościele.

 13. Zachęcamy do czytania tygodnika katolickiego Niedziela, oraz dwumiesięcznika Misyjne drogi.

Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom oraz Gościom

życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.