Ogłoszenia parafialne

XVII Niedziela Zwykła
26 lipca – 2 sierpnia 2015
 
 
Dzisiaj o godz. 16.00 dodatkowa Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a po niej spotkanie przy grillu.
W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
– w środę, – wspomnienie Św. Marty,
– w piątek – wspomnienie Św. Ignacego Loyoli – kapłana,
– w sobotę – wspomnienie Św. Alfonsa Liguoriego – biskupa i doktora kościoła,
We wtorek Msze św. za wstawiennictwem św. Antoniego , o godz. 9.30 i 18.00.
W I sobotę miesiąca o godz. 7.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu nabożeństwo pierwszo sobotnie, różaniec i Msza św. w intencji Żywego Różańca.
W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. O godz. 12.30 suma odpustowa w intencji Parafian, Dobrodziejów i Sympatyków Św. Franciszka połączona z procesją eucharystyczną. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitw: Ojcze Nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwę na intencję Ojca Św., ponadto wymagany jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św. i brak przywiązania do grzechu nawet powszedniego. Duchowym przygotowaniem do tego odpustu będą od czwartku Msze św. z kazaniami.
W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka ofiar przeznaczonych na pomoc rodzinom, które ucierpiały w czasie ostatnich burz i nawałnic.
W poniedziałek 3 sierpnia wyruszy 33-cia Piesza Pielgrzymka z Brodnicy na Jasną Górę. Można do skrzynki pod chórem składać intencje, w których będą się modlić pielgrzymi. Osoby, które chciałyby przenocować pielgrzymów mogą zgłasza się w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Proszę podać: adres, ilość osób które chce się ugości i telefon kontaktowy.
Zachęcamy do kupowania i czytania katolickiego tygodnika „Niedziela”.
Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom i Dobrodziejom życzymy wielu łask Bożych oraz wstawiennictw św. Antoniego z Padwy – patrona naszego Sanktuarium i Naszego Miasta.

    Możliwość komentowania jest wyłączona.    Strona 1 z 11