Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkanocna

23 kwietnia 2017 r.

Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Caritas Diecezji Toruńskiej.

Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, aby wypełnić słowa Pana Jezusa, który powiedział: W tej godzinie uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – Miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość. Przed Najświętszym Sakramentem o godz. 15.00 odmówimy wspólnie koronkę i litanię do Bożego Miłosierdzia, zawierzając swoje osobiste sprawy Jezusowi Królowi Miłosierdzia.

W następną niedzielę o godz. 14.30 rozpocznie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz dodatkowa Msza św. o godz. 16.00.

We wtorek trzeci tydzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy – patrona Brodnicy. W tym dniu nabożeństwo z procesją o godz. 17.30. Msze św. ku czci św. Antoniego Padewskiego o godz. 9.30 i o godz.18.00. Podczas procesji prosimy dwóch panów do niesienia baldachimu, aby godnie uczcić Pana Jezusa w Najświętszy Sakramencie.

W czwartek o godz.17.00 próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W najbliższy czwartek w związku z próbą dzieci komunijnych nie będzie nabożeństwa do św. Franciszka.

W piątek od godz. 15.00 – 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz okazja do sakramentu pokuty i pojednania.

W sobotę o godz. 17.30 nabożeństwo do Maryi Niepokalanej, patronki naszej parafii.

Zachęcamy do czytania tygodnika katolickiego „Niedziela”, aby pogłębiać swoją wiarę.