Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2019 r.

Dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem zbiórka ofiar na misje „Ad Gentes”.

W minioną niedzielę rozpoczął się kurs przedmałżeński w parafii pw. Jezusa Miłosiernego w Brodnicy.

Szkolne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii od 18.03. do 20.03. 2019 r.

Poniedziałek:

godz. 10.00 klasy 1,2,4,5

godz. 11.30 klasy 7,8 i 3 gimnazjum

Wtorek:

godz. 8.00 klasy 1,2,4,5

godz. 10.30 klasy 7,8 i 3 gimnazjum

Środa:

godz. 10.00 klasy 1,2,4,5

godz. 11.30 klasy 7,8 i 3 gimnazjum

We wtorek zapraszamy do naszego sanktuarium św. Antoniego z Padwy, patrona naszego Miasta na nabożeństwo o godz. 17.30, a także na Msze św. o godz. 9.30 i 18.00 ku Jego czci. Wypisane kartki z prośbami i podziękowaniami można wrzucać do skarbony przy ołtarzu św. Antoniego.

We wtorek 19 marca przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła Powszechnego. Zachęcamy, aby w tym uroczystym dniu odmówić w gronie najbliższych lub samemu litanię do św. Józefa w intencji rodzin.

W środę o godz. 18.30 rozpocznie się spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Franciszka z Asyżu, naszego zakonodawcy. Również w czwartek zapraszamy po Mszy św. wieczornej na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwami uwielbienia.

W piątki Wielkiego Postu, Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.30. W tym dniu okazja do sakramentu pokuty
i pojednania od
godz. 15.00 do 18.00.

W sobotę o godz. 17.30 nabożeństwo do Maryi Niepokalanej, patronki naszej parafii.

W niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Natomiast w Niedzielę Palmową po Mszach św. będzie zbiórka ofiar na kwiaty do Bożego Grobu.

W Wielkim Poście organizujemy akcję na rzecz ludzi potrzebujących z naszej parafii. Przy ołtarzu św. Antoniego jest postawiony pojemnik do którego można składać produkty spożywcze, aby wesprzeć tych, którzy tego potrzebują. Za dobre i ofiarne serce serdeczne Bóg zapłać.

Brodnickie Centrum Caritas przypomina, że Wielki Post jest dobrą okazją do czynienia dobra – np. poprzez jałmużnę. Dlatego Caritas proponuje i zachęca do zbierania swoich osobistych, dobrowolnych ofiar na Jałmużnę Wielkopostną do tzw. Skarbonki Miłosierdzia. Niniejszą skarbonkę można otrzymać w zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Ilość skarbonek jest ograniczona. Po 40. dniach Wielkiego Postu skarbonki przynoszone są do kancelarii parafialnej. W tym roku zebrane ofiary ze skarbonek zostaną przeznaczone przez Caritas jako pomoc osobom starszym – Dar Juniora dla Seniora. Oprócz jałmużny wielkopostnej można pomóc przez wysyłanie SMS-ów o treści POMAGAM na numer 72052. W akcję mogą włączać się dzieci, dorośli, osoby starsze, a także całe rodziny.

Paschaliki Caritas na stół wielkanocny można nabywać w zakrystii po każdej Mszy św.

Zgodnie z zaleceniem Synodu Diecezji Toruńskiej w czasie Wielkiego Postu obowiązują kartki do spowiedzi wielkanocnej. Niniejsze kartki można odebrać po Mszach Świętych zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Rekolekcje wielkopostne, w naszej franciszkańskiej parafii odbędą się w dniach od 24 marca do 27 marca. Rekolekcje wygłosi o. Lesław Szymborski franciszkanin z Jarocina. Owocność zbliżających się rekolekcji polecamy wspólnej pamięci modlitewnej.

Organizowany jest wyjazd na Drogę Krzyżową do Kalwarii Pakoskiej za Inowrocławiem w piątek tj. 12 kwietnia. Na koniec Drogi Krzyżowej, Msza św. na Wzgórzu Kalwaryjskim, uczczenie największych Relikwii Krzyża św. w Polsce. W ramach pielgrzymki wspólny obiad w klasztorze franciszkanów w Pakości. W drodze powrotnej nawiedzenie franciszkańskiego sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej Królowej Rodzin w Toruniu. Wyjazd o godz. 6.00. Powrót do Brodnicy tego samego dnia. Zapisy w zakrystii po Mszach św. oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Na rok 2019 organizowane są dwie pielgrzymki. Pierwsza do Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie, śladami: Władysława Jagiełły, Stefana Batorego, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Elizy Orzeszkowej, Józefa Piłsudskiego i św. Jana Pawła II w dniach od 04.07 do 08.07. Druga pielgrzymka do Medjugorie w dniach od 16.08 do 27.08. Bliższe informacje odnośnie pielgrzymek na tablicy ogłoszeń. Numer kontaktowy: 606-816-369.

Zachęcamy do czytania tygodnika katolickiego „Niedziela”, aby pogłębiać swoją wiarę.

Odeszli do Pana

Teodora Tomella lat 87 – ul. Skarpa

Eligiusz Nowakowski – lat 82

Bogumiła Włudecka lat 63 – ul. Bohaterów Września