Ogłoszenia parafialne

 

PARAFIA PW. NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP W BRODNICY  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV Niedziela zwykła

   15 lipca 2018 r.

 

 

 

Lipiec, poświęcony jest Najdroższej Krwi Chrystusa, niezgłębionej tajemnicy miłości i miłosierdzia. W tym miesiącu zachęcamy wszystkich wiernych do odmawiania litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa, aby dobry Bóg wybawiał nas, nasze rodziny i całą Ojczyznę od zła doczesnego na ziemi.

 

W następną niedzielę z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, będziemy błogosławić pojazdy po wszystkich Mszach św. na parkingu przy kościele oraz przy klasztorze. W tym dniu zbiórka ofiar do puszek – wsparcie Akcji św. Krzysztofa – 1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy.

W poniedziałek (16 lipca) w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Szaplerznej o godz. 8.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Bractwa Szkaplerznego działającego przy naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie Bractwa Szkaplerznego.

We wtorek zapraszamy do naszego sanktuarium św. Antoniego z Padwy, patrona naszego Miasta na nabożeństwo o godz. 17.30, a także na Msze św. o godz. 9.30 i 18.00 ku Jego czci. Wypisane kartki z prośbami można wrzucać do skarbony przy ołtarzu św. Antoniego.

W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Franciszka z Asyżu.

W piątek od godz. 15.00 – 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz okazja do sakramentu pokuty i pojednania.

W sobotę o godz. 17.30 nabożeństwo do Maryi Niepokalanej, patronki naszej parafii.

Nasza parafianka Anna Suchecka należąca do Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek dnia 16 lipca br. w uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel złoży swoją pierwszą profesję zakonną w kaplicy klasztornej w Częstochowie. Pamiętajmy w swoich modlitwach o siostrze Annie pochodzącej z naszej parafii.

Zapraszamy do udziału w 36. franciszkańskiej pieszej pielgrzymce z Brodnicy na Jasną Górę od 3 do 12 sierpnia. Zapisy 2. sierpnia w klasztorze brodnickim. Koszt 100 zł. Więcej informacji na stronie:www.pielgrzymka.franciszkanie.net

Już dzisiaj zachęcamy wszystkich chętnych a w sposób szczególny ludzi młodych do wspólnego pielgrzymowania. Pamiętajmy, że na Jasnej Górze w naszej duchowej stolicy Polski oczekuje na wiernych pielgrzymów oraz ich intencje Maryja, Czarna Madonna. Chętne osoby, które chciałyby przyjąć do siebie na nocleg pielgrzymów mogą zgłaszać się w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Prosimy o podanie ilości osób które mają zostać przyjęte, adresu oraz telefonu kontaktowego. Tradycyjnie do skrzynki pod chórem można składać swoje osobiste intencje, w których będą modlić się wszyscy pielgrzymi.

              W 2018 roku zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch i na Sycylię od 10 do 23 września. Grupa odwiedzi grób św. Jana Pawła II, św. Antoniego Padewskiego, św. Ojca Pio, Bazylikę Matki Bożej Płaczącej na Sycylii.

Dodatkowa pielgrzymka w tym roku z okazji odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny od 20 do 23 sierpnia. W programie: Kalwaria Zebrzydowska, Kraków, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Wadowice, Oświęcim, Częstochowa. Numer kontaktowy (56) 49 86 483 lub 606 816 369.

Zachęcamy do czytania tygodnika katolickiego „Niedziela”, aby pogłębiać swoją wiarę.

Życzymy wszystkim wiernym przebywającym na terenie naszej parafii, aby wakacje były czasem odnowy sił fizycznych i duchowych. Pamiętajmy, że w czasie wakacji obowiązuje uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w każdy piątek.

 

Odeszli do Pana

Janina Pruszewicz lat 69 z Bartnik

Wiesław Pochwatka lat 50 z Bartnik