Ogłoszenia parafialne

XXIX Niedziela Zwykła
19 – 26 października – 2014
W dzisiejszą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Misyjny, dlatego przed kościołem jest zbiórka ofiar przeznaczonych na pomoc naszym misjonarzom. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.
Przeżywamy miesiąc różańcowy październik. Modlitwę różańcową odmawiamy codziennie o godz. 8.00 i 17.30, we wtorki o godz. 9.00. W poszczególne dni tygodnia do udziału w Różańcu zapraszamy: w poniedziałek – Franciszkański Zakon Świeckich, we wtorek – dzieci ze szkoły podstawowej zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I komunii św., w środę – młodzież gimnazjalną, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania, w czwartek – ministrantów, w piątek – młodzież Franciszkańskiego Ruchu Apostolstwa, w sobotę - Róże Różańcowe, w niedzielę – członków Koła Radia Maryja i Bractwa Szkaplerznego.
W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
- w poniedziałek – wspomnienie Św. Jana Kantego – kapłana,
- w wtorek – wspomnienie Bł. Jakuba Strzemię – biskupa,
- w środę – wspomnienie Bł. Jana Pawła II – papieża,
- w czwartek – wspomnienie Św. Jana Kapistrana – kapłana.

We wtorek zapraszamy na Msze św. za wstawiennictwem św. Antoniego Padewskiego o godz. 9.30 i 18.00.
W środę po wieczornej Mszy św. w salce spotkanie Akcji Katolickiej.
W piątek od godz. 15.00 – 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego i okazja do sakramentu Pokuty.
Byłych ministrantów bardzo prosimy o zwrot komż i alb, które już są im nie potrzebne.
Na ołtarzach Św. Franciszka i Św. Antoniego są wyłożone kartki na Msze Gregoriańskie i Wypominki. Kartki z wypominkami i Mszami Gregoriańskim można składać w zakrystii i kancelarii.
W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 rozpocznie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i o godz. 16.00 będzie dodatkowa Msza św.
Zachęcamy do kupowania i czytania katolickiego tygodnika „Niedziela”.
Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom i Dobrodziejom życzymy wielu łask Bożych oraz wstawiennictw św. Antoniego z Padwy – patrona Naszego Miasta i Naszego Sanktuarium.

    Możliwość komentowania jest wyłączona.