Ogłoszenia parafialne

ROK ŚW. JÓZEFA

11 niedziela zwykła

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA
KU CZCI

ŚW. ANTONIEGO Z PADWY

13 czerwca 2021 r.

 1. Dziś w niedzielę Uroczystość Odpustowa w naszym sanktuarium św. Antoniego z Padwy. Szczególna, ponieważ obchodzimy srebrny jubileusz 25 lat od utworzenia sanktuarium św. Antoniego w naszym kościele.

  Na każdej Mszy św. kazanie o św. Antonim i poświęcenie chlebków. Kazania głosi o. Cyprian Wiśniewski.
  O 11.00 – Msza św. z błogosławieństwem małych dzieci, kobiet w stanie błogosławionym, oraz poświęcenie lilii.

  O 12.30 – Uroczysta Suma Odpustowa pod przewodnictwem naszego Prowincjała o. Bernarda Marciniaka z prośbą o Boże błogosławieństwo dla wszystkich parafian, sympatyków i czcicieli św. Antoniego, oraz za władze miasta Brodnicy i mieszkańców, a także za zmarłych. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Antoniego i procesja z relikwiami i figurą św. Antoniego wokół placu.

  Dziś przed kościołem młodzież FRA będzie rozprowadzać różne dewocjonalia i pamiątki z naszego sanktuarium św. Antoniego. Część dochodu ze sprzedaży jest przeznaczona na potrzeby naszej młodzieży i na sanktuarium.

 2. Dziś o 19.00 Adoracja z modlitwami uwielbienia.

 3. Dziękujemy dziewczynką, które brały udział w oktawie Bożego Ciała i sypały kwiatki.

 4. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Jezusowego codziennie o godz. 17.30.

 5. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd na ogólnopolską pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 11 lipca br. Szczegóły w gablocie.

 6. Za tydzień od niedzieli 20 czerwca będziemy przeżywać rekolekcje w naszej parafii, które przygotują nas do uroczystości rekonsekracji kościoła i oddania naszej parafii Jezusowi przez Maryję. Rekolekcje będzie głosił ks. Dominik Chmielewski. Szczegóły rekolekcji na plakacie.

 7. Zachęcamy do czytania tygodnika katolickiego „Niedziela”.

Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom,

oraz Czcicielom św. Antoniego

życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.