Ogłoszenia parafialne

 

29 Niedziela zwykła

18 października 2020 r.

      
 1. Dziś przeżywamy Niedzielę Misyjną. Ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczone są na misje.
 2. Biskup Toruński ks. Wiesław Śmigiel udziela DYSPENSY od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.
 3. W naszym kościele oraz na korytarzach klasztoru może przebywać łącznie 132 osoby.
 
 1. Przeżywamy miesiąc październik. Różańcem modlimy się codziennie: rano o 00 (wtorek 9.00) i wieczorem o godz. 17.30. Zapraszamy do prowadzenia różańca nasze wspólnoty parafialne. Plan w gablocie. Dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii przychodzą na różaniec w poniedziałek, w środę i w piątek na godz. 16.30.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • w poniedziałek św. Piotra z Alkantary,
 • we wtorek św. Jana Kantego, kapłana,
 • w środę bł. Jakuba Strzemię, biskupa,
 • w czwartek św. Jana Pawła II, papieża,
 • w piątek św. Jana Kapistrana, kapłana.
 1. We wtorek Msze św. zbiorowe ku czci św. Antoniego z Padwy o godz. 9:30 i 18:00. Nabożeństwo do św. Antoniego po Mszy św. porannej. Kartki na intencje leżą na ołtarzu św. Antoniego.
 2. W piątek o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, od 15.00 do 18.00 Adoracja, oraz okazja do spowiedź św.
 3. Na stoliku pod chórem zostały wyłożone specjalne kartki na Wypominki jednorazowe oraz na Zbiorową listopadową Mszę św. za zmarłych. Msza św. zbiorowa za zmarłych odprawiana będzie przez 30 dni o godz. 18.00. Prosimy o czytelne wypełnianie wypominek. Wypisane kartki wypominkowe można przynosić do zakrystii lub do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 4. Za tydzień 25 października będziemy przeżywać Uroczystość 25-lecia przybycia relikwii św. Antoniego z Padwy i ogłoszenia go patronem Brodnicy. Do tego wydarzenia przygotowywać się będziemy przez trzydniowe rekolekcje. Od czwartku 22 października na Mszy św. o 8.30 i 18.00 głoszone będą kazania o św. Antonim. Kaznodzieją będzie o. Antoni Majewski OFM. W sobotę 24.10. zapraszamy na Wieczór Uwielbienia na godz. 20.00. W niedzielę o 12.30 główna Suma Odpustowa.
 5. Od 16 października br. przyjmujemy int. mszalne na nowy roku 2021.
 6. Przed kościołem lub w zakrystii można nabyć franciszkański kalendarz misyjny na rok 2021 za 5,00 zł. Dochód z kalendarzy jest przeznaczony na misje franciszkańskie.
 7. Zachęcamy do czytania tygodnika katolickiego „Niedziela”.
Życzymy wszystkim naszym parafianom i gościom przebywającym na terenie naszej parafii Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.