Ogłoszenia parafialne

XXII Niedziela Zwykła

31 sierpnia – 7 września 2014

Dzisiejsza składka przeznaczona będzie na nowe ławki na chórze organowym, a przed kościołem zbiórka ofiar przeznaczonych na pomoc Kościołowi Prześladowanemu na Bliskim Wschodzie. O godz. 14.30 rozpocznie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i będzie dodatkowa Msza św. o godz. 16.00.
Również dzisiaj o godz. 14.00 rozpoczną się w: Pokrzydowie Dożynki Diecezjalne, a w Świedziebni Dożynki Powiatowo-Gminne.
Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny, dlatego zachęcamy do modlitwy o Światło Ducha Św. dla dzieci, młodzieży i nauczycieli. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.11.00 spotkanie rodziców dzieci klas drugich przygotowujących się do I komunii św.
W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
- w poniedziałek – wspomnienie Bł. Bronisławy – dziewicy,
- w środę – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego – papieża i doktora Kościoła.
We wtorek zapraszamy na Msze św. za wstawiennictwem św. Antoniego Padewskiego o godz. 9.30 i 18.00.
W środę o godz. 18.00 Msza św. zborowa za zmarłych
We czwartek o godz. 16.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i Radia Maryja
W I piątek miesiąca od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, a od godz. 15.00 – 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego i okazja do sakramentu Pokuty. O godz. 16.45 Msza św. z okazji pierwszego piątku miesiąca.
W sobotę o godz. 7.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu nabożeństwo pierwszosobotnie i różaniec, a od godz. 9.00 rozpocznie się 40 Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do naszego kościoła, szczegóły są na plakatach.
Po wakacyjnej przerwie obraz Matki Bożej Częstochowskiej wznawia nawiedzanie rodzin przy ul. Rataja, a następnie przy ul. Adeli Krzywoń i Rzymowskiego.
Zachęcamy do czytania tygodnika katolickiego „Niedziela”. Przed kościołem można nabyć w cenie 5 zł., nasz franciszkański kalendarz na nowy 2015 rok. Dochód ze sprzedaży tego kalendarza przeznaczony jest na wsparcie naszych misjonarzy.

Wszystkim naszym Parafianom,
Sympatykom i Dobrodziejom
życzymy wielu łask Bożych
oraz wstawiennictw
św. Antoniego z Padwy
- patrona Naszego Miasta
i Naszego Sanktuarium.

    Możliwość komentowania jest wyłączona.