Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Poświęcenia Kościoła
26 października 2 listopada – 2014
W dzisiejszą niedzielę przeżywamy również rocznicę poświęcenie kościoła własnego, dlatego w naszych modlitwach podziękujmy Panu Bogu za tych, dzięki którym mamy tę świątynię. O godz. 14.30 rozpocznie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świecki, a o godz. 16.00 dodatkowa Msza św.
W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
- w poniedziałek – wspomnienie Zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Serafickiego,
- we wtorek – wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa,
- w sobotę – wspomnienie Bł. Jana Dunsa Szkota.
Do piątku zapraszamy na różaniec, który odmawiamy codziennie o godz. 8.00 i 17.30.
We wtorek zapraszamy na Msze św. za wstawiennictwem św. Antoniego o godz. 9.30 i 18.00
W sobotę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych, zapraszamy na Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Na cmentarzu komunalnym Msza św. o godz. 13.00, a na parafialnym o godz. 14.00. Przez cały miesiąc o godz. 18.00 Msza św. Gregoriańska za zmarłych, wypominki o godz. 17.15, a następne różaniec.
Od 2 do 8 listopada po wieczornej Mszy św. procesja na cmentarzu i modlitwy za zmarłych. W tym czasie, nawiedzając cmentarze i modląc za zmarłych można uzyskiwać każdego dnia dla Nich odpusty zupełny.
Na ołtarzach Św. Franciszka i Św. Antoniego są wyłożone kartki na Msze Gregoriańskie i Wypominki. Kartki z wypominkami i Mszami Gregoriańskim można składać w kancelarii.
W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Zaduszny.
Obraz Matki Bożej Częstochowskiej obecnie peregrynuje po rodzinach przy ulicy Wyszyńskiego, a następnie będzie peregrynował przy ulicy Czarneckiego i Cmentarnej.
Dzisiaj franciszkańska młodzież rozprowadza ręcznie wykonane różańce z których dochód przeznaczony jest na pielgrzymkę do Wilna.
Zachęcamy do kupowania i czytania katolickiego tygodnika „Niedziela”.
Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom i Dobrodziejom życzymy wielu łask Bożych oraz wstawiennictw św. Antoniego z Padwy – patrona Naszego Miasta i Naszego Sanktuarium.

    Możliwość komentowania jest wyłączona.